Zaproszenie na 18 urodziny – jak napisać?
Zaproszenie na 18 urodziny – jak napisać?

Zaproszenie na 18 urodziny – jak napisać?

Osiemnastki są najbardziej wyczekiwanymi imprezami przez młodzież chodzącą do szkoły średniej. Jak napisać zaproszenie na urodziny będące swego rodzaju rytuałem przejścia między dzieciństwem a pełnoletnością? To niełatwy dylemat, który potrafi spędzać sen z powiek zarówno młodym gospodarzom wydarzenia, jak i ich rodzicom. Zaproszenie na 18 urodziny i niedopasowany tekst to połączenie, którego zdecydowanie chcemy uniknąć. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, co powinien zawierać tekst zaproszenia na 18 urodziny i podpowiadamy, jak może on wyglądać.

Zaproszenie na 18 urodziny – jakie informacje powinny znaleźć się w tekście?

Wiele osób, zanim przystąpi do tworzenia zaproszenia na 18 urodziny, ma wrażenie, że to zadanie to po prostu bułka z masłem. Kiedy jednak siadają do pisania tekstu, okazuje się, że nie są w pełni przekonani, co powinno się w nim znaleźć. Warto więc przyjrzeć się temu, jak napisać zaproszenie urodzinowe na 18, aby zawierało ono wszystkie informacje, które są konieczne.

Wskaż adresata zaproszenia

Opracowując tekst zaproszenia na 18, należy zwrócić uwagę na to, komu je wysyłasz. Umieszczenie w tekście danych adresata jest absolutną podstawą. Pamiętaj, że od tego kim jest zapraszana osoba, zależy często zastosowanie zwrotu grzecznościowego. Inaczej może brzmieć zaproszenie na 18 urodziny kierowane do najlepszego przyjaciela lub przyjaciółki jubilata, a inaczej do starszego członka rodziny. Nie ma jednak problemu z tym, aby to ujednolicić, szczególnie, gdy zależy Ci na eleganckiej formie zaproszenia.

Co w przypadku, gdy jedno zaproszenie kierujemy do większego grona osób? Jeśli chcesz zaprosić kogoś z partnerem lub partnerką, ale nie wiesz czy ta osoba jest z kimś związana, to zgrabnym wyjściem będzie zaproszenie go z osobą towarzyszącą. Jeżeli natomiast planujesz zaprosić małżeństwo, które posiada dzieci, można użyć imion i nazwisk małżonków (pierwsze powinno zostać wymienione imię kobiety) oraz dopisku: z rodziną.

Zasygnalizuj, kto i z jakiej okazji organizuje imprezę

Tekst zaproszenia na 18 urodziny musi zawierać informację o tym, kto świętuje oraz z jakiego powodu. Można ten temat ograć w różny sposób, ale najważniejsze jest, aby był on zrozumiały dla odbiorcy.

Podaj datę i miejsce osiemnastkowego party

Kiedy stajesz przed dylematem, zaproszenie na 18 urodziny – jak napisać, nie zapomnij o tym, aby wskazać, gdzie i kiedy odbędzie się impreza. Bardzo ważna w tym przypadku jest precyzja: należy podać dokładną godzinę i adres. Dodatkowo powinno się uzupełnić te informacje o przydatne wskazówki dotyczące tego, jak dotrzeć na miejsce, jeśli znalezienie go mogłoby sprawić kłopot. Im więcej szczegółów, tym mniejsza szansa, że goście się spóźnią, a klimat imprezy zostanie popsuty.

Dobrym pomysłem jest umieszczenie w zaproszeniu numeru kontaktowego do gospodarza imprezy. Dzięki temu, w razie ewentualnych problemów, będzie mógł on pomóc zaproszonym osobom. Warto również dopisać w tekście zaproszenia na 18 prośbę o potwierdzenie przybycia gości do danego dnia – pozwoli to na optymalną organizację imprezy.

Planujesz tematyczną osiemnastkę? Nie zapomnij poinformować o tym swoich gości

Niekiedy imprezy osiemnastkowe mają bardzo specyficzny charakter i wymagają od gości odpowiedniego stroju. Trzeba to koniecznie uwzględnić w tekście zaproszenia – nie chcesz przecież, aby np. na imprezie w stylu boho, Twoi bliscy stawili się w garniturach i eleganckich sukniach. Daj im wcześniej znać o tym, jak będzie wyglądać przyjęcie, a zobaczysz, że jeszcze pozytywnie zaskoczą Cię swoimi strojami.

Jak napisać ciekawe zaproszenie na 18 urodziny?

Zazwyczaj organizatorzy osiemnastek chcą uniknąć przesadnie sztywnej formy i zastanawiają się, jak napisać kreatywne i śmieszne zaproszenie na 18 urodziny. Tylko jak tego dokonać?

Popularnym sposobem na rozluźnienie tekstu zaproszenia na urodziny jest użycie rymów. Bez obaw, nie musisz być wieszczem – wystarczy odrobina poczucia humoru, ułożenie mini historyjki, wplecenie osobistych nawiązań, a Twoje zaproszenie z pewnością wywoła uśmiech na twarzy przyszłego gościa. Innym interesującym rozwiązaniem jest stylizacja językowa. Tekst zaproszenia na 18 urodziny może przenosić adresata do średniowiecznej karczmy, renesansowego dworu lub na koncert hip-hopowy. Wszystko zależy od wyłącznie Twojej pomysłowości – zainspiruj się motywem przewodnim Twojej osiemnastki, a całość wyjdzie jeszcze lepiej.

Podsumowanie

Wiesz, już jak napisać zaproszenie na 18, aby zawierało ono wszystkie niezbędne informacje, a przy tym potrafiło zaskoczyć i rozbawić. Tekst to jednak zaledwie część sukcesu – drugą, nawet ważniejszą składową jest wygląd samego zaproszenia. Jeżeli interesują Cię unikalne zaproszenia na 18 urodziny, to zapoznaj się z ofertą naszego sklepu online. Znajdziesz u nas szeroki wybór różnorodnych, kolorowych zaproszeń osiemnastkowych do samodzielnego wypełnienia, które robią niesamowite wrażenie swoją kreatywnością i nieszablonowym humorem.

Zapraszamy do składania zamówień.

 

Sprawdź również nasze inne wpisy:

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl